ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻓﺮﻭﺩگاﻩ بین‌المللی مادر ترزای ﺷﻬﺮ تیرانا

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻓﺮﻭﺩگاﻩ بین‌المللی مادر ترزای ﺷﻬﺮ تیرانا

درباره فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا ، باید گفت فرودگاه بین المللی نِنِه (مادر) ترزا تیرانا (به انگلیسی: Tirana  International  Airport  Nënë Tereza )، فرودگاه بین المللی اصلی کشور جمهوری آلبانی است. این فرودگاه در خدمت پایتخت کشور آلبانی، شهر تیرانا و شهرستان تیرانا است. نام فرودگاه به احترام مادر ترزا، راهبه کاتولیک اهل آلبانی، انتخاب شده است. این فرودگاه در فاصله یازده کیلومتری شمال‌غرب شهر تیرانا در منطقه کروجه واقع شده است. مالکیت فرودگاه در اختیار دولت آلبانی است و اداره آن به صورت مشترک توسط شرکت فرودگاه بین‌المللی تیرانا و شرکت مسئولیت محدود اوربرایت چین انجام می شود. این فرودگاه در سال 1957 میلادی فعالیت خود را آغاز کرد.در این فرودگاه شما را به دفاتر بار شرکت های هواپیمایی، مراکز گمرکی مستقر در فرودگاه، شرکت های ارائه دهنده خدمات ترخیص بار و شرکت های حمل و نقل زمینی ، مراکز فریت بار و کارگو راهنمایی می کنند ، اما مطالب ما را بخوانید تا با خدمات مربوط به نقل و انتقال ، ترخیص کالا و فریت بار این فرودگاه ، آشنا شوید و سپس کار بارتان را در فرودگاه نِنِه ترزا تیرانا انجام دهی

قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی مادر ترزای در پروسه حمل هوایی به شهر تیرانا

مراحل حمل هوایی و ترخیص کالا از گمرک شهر تیرانا آلبانی

فریت بار یا حمل هوایی به شهر تیرانا ویژگی‌های مثبتی دارد که توجه هر مسافر پرباری را جلب می‌کند. هر مسافر می‌خواهد بارش صحیح و سالم و البته به ارزان ترین شکل ممکن و در زمانی کوتاه به مقصد برسد که دست‌یابی به همه این اهداف با حمل هوایی امکان‌پذیر است. در سفر به شهر تیرانا کشور آلبانی شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا در کشور آلبانی به شما تحویل می‌دهند. در این حال شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور آلبانی هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. دفتر گمرک فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا Agjencia Drijan Tirane (Agjenci Doganore) نام دارد. قوانین گمرکی این کشور در تمام ایالات و فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور آلبانی یکسان ست.

قوانین مهم گمرک آلبانی در حمل هوایی به تیرانا

با رسیدن بار هوایی شما به فرودگاه نِنِه (مادر) ترزا تیرانا در شهر تیرانا در کشور آلبانی شما در پروسه ای قرار می‌گیرید که قوانین گمرکی همان کشور برایتان شکل داده اند. پس خیلی بهتر است با عوارض گمرکی و مالیات‌های مصوب گمرک آلبانی آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان غیر ممکن به نظر می‌رسد ما قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر تیرانا کشور آلبانی را در قالب متن، ویدیو و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سریع ترابر کهکشان در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا در کشور های مختلف هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری برای بار هوایی مسافران شهر تیرانا

در هنگام سفر به شهر تیرانا کشور آلبانی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ، یا 250 گرم توتون
 • 250 میلی‌لیتر ادوکلن یا 50 گرم عطر

این معافیت ها فقط برای بار همراه مسافر منظور می گردند و برای مرسولات بار کاربردی ندارند. شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک آلبانی نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده‌شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور آلبانی ضروری می‌دانیم.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک آلبانی به شهر تیرانا ممنوع است

کالاهای ممنوع در گمرک قاتل زمان و پول شما هستند. اگر دنبال دردسر نیستید پس قوانین گمرک کشور آلبانی در رابطه با اقلام ممنوع را پیش از سفر حتماً بخوانید. چون وجود این کالاها در بارتان شمارا حسابی گرفتار خواهد کرد. ازنظر قوانین گمرک کشور آلبانی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد رادیواکتیو
 • اسلحه و مهمات و مواد منفجره
 • محصولات گوشتی
 • چاقو و سلاح‌های سرد
 • گیاه و محصولات گیاهی
 • پول تقلبی
 • محتوای مستهجن
 • مواد سمی

قوانین مهاجرت در کشور آلبانی

مهاجرت به کشور آلبانی مسائل دیگری را نیز در پی دارد. یکی از این مسائل بار مورد نیاز مهاجرین است. بار مهاجر بی‌شک از بار مسافر خیلی بیشتر است. مهاجر به‌قصد اقامت بلند مدت می‌رود و مسافر به‌قصد اقامت کوتاه و سیاحت. در این جا با موضوع اضافه‌بار مسافری برخورد خواهید کرد. اضافه‌باری که پرداخت جریمه آن برایتان دغدغه ایجاد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. فریت بار بهترین راه ارسال اضافه بار مسافری به آلبانی است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سریع ترابر کهکشان تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور آلبانی به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور آلبانی سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، لازم است تا از حوزه ریاست گمرک مجوز واردات این لوازم را اخذ نمایید. مرسولات لوازم شخصی و خانگی مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شوند. همچنین مدارک مختلفی برای ورود مرسوله لوازم‌خانگی خود به این کشور نیاز دارید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما با شماره 09133666726 تماس حاصل فرمایید.

حمل هوایی به تیرانا به چه میزان زمان نیاز دارد؟

پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به تیرانا چیست؟

از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به تیرانا مواد غذایی قرار داد؟

ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به تیرانا در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟

خیر، هزینه حمل هوایی به‌صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل اضافه‌بار مسافری به تیرانا چگونه انجام می‌شود؟

اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به‌واسطه سازوکار حمل هوایی ارسال می‌شود و به‌محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید


جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 09133666726 تماس حاصل فرمایید

×
خانم جدیدی
1 +