سوالات متداول پیرامون فریت بار مسافری

در اینجا ابهامات مسافران پیرامون فریت بار هوایی پاسخ داده شده است

اسوده

حس آرامش و اطمینان همواره در سایه ی تخصص و کارآمدی بدست می آید. اینهمه رضایتمندی از شرکت سریع ترابر کهکشان توسط شرکتهای بزرگ تجاری ایران ، اتفاقی نیست. ما همواره بهترین راه حل ها را برای فریت بار مسافری شما، به شما ارائه خواهیم داد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

برای ارسال بار به صورت فریت بار ، حضور مسافر الزامیست . در صورت عدم امکان حضور وی، حضور یکی از اقوام درجه 1 مسافر به همراه مدارک شناسایی و تصویری از بلیط و پاسپورت شخص مسافر الزامی می باشد. برای اطلاعات بیشتر مدارک فریت بار را مشاهده نمایید.

اطلاعات صحیح می بایست در اسرع وقت، به آژانس حمل کننده اطلاع داده شود، تا اصلاحات لازم صورت پذیرد و از تاخیر بیش از اندازه در تحویل بار جلوگیری گردد. مگرنه مشمول پرداخت هزینه های اضافی و انبارداری خواهید شد.

توصیه می گردد پس از دریافت بار در فرودگاه مقصد و پیش از خارج شدن از فرودگاه، محموله ارسالی توسط تحویل گیرنده کنترل گردد و در صورت آسیب رسیدن به آن، جهت دریافت خسارت به دفتر ایرلاین مربوطه مراجعه گردد.

بطور معمول، چنانچه پروازها بصورت عادی برقرار باشند، اگر مقصد شما کشورهای اروپایی نظیر انگلستان، آلمان، سوئد، فرانسه، فنلاند و.. باشد 2 الی 3 روز. ولی اگر مقصد بار فریت شده‌ی شما آمریکا و کانادا یا استرالیا باشد 3 الی 5 روز . لازم به ذکر است که این زمان تخمینی بوده و بستگی به نوع و حجم بار شما هم دارد.
ممکن است در شرایط کنونی کرونا، که پروازها بصورت مرتب انجام نمیشود، این زمان افزایش یابد. برای اطلاعات بیشتر، ترخیص و دریافت بار فریت مسافری در مقصد را مشاهده نمایید.

برای دریافت کالا در مقصد، تنها با به همراه داشتن مدرک شناسایی و شماره بارنامه، می توان کالا را تحویل گرفت و نیازی به داشتن اصل بارنامه به همراه خود نیست.

مدیریت هزینه های ارسال بار هوایی به خارج از کشور، برای مسافران و خصوصا دانشجویان خارج از کشور، بسیار حایز اهمیت است. هزینه‌های ارسال بار هوایی برای مسافران خارج از کشور، بستگی به عوامل متعددی دارد. برآیند این عوامل، قیمت تمام شده ی فریت بار شما را ایجاد میکنند. عواملی از قبیل: هزینه بسته بندی بار، هزینه ی توزین، تخلیه و بارگیری و انبارداری، هزینه بارنامه هوایی و…

برای آگاهی بیشتر، هزینه‌های فریت بار را مشاهده نمایید.

از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح لغایت 2 بعد از ظهر
گمرک در روزهای پنج شنبه و جمعه و در تعطیلات رسمی، تعطیل می باشد.

در فریت بار مسافری، ارسال برخی کالاها ممنوعیت دارد. برخی از این کالاهای به دلیل ارسال با هواپیما شامل ممنوعیت هستند، و برخی کالاها هم از لحاظ گمرکی، غیر مجاز تلقی میشوند. برای اطلاعات کامل، صفحه کالاهای ممنوع در فریت بار مسافری را مشاهده نمایید.

کلیه ی لوازم منزل از قبیل کمد، تخت ، مبلمان ، فرش (دستباف و ماشینی) ، پیانو ، بوفه ، تابلو نقاشی ، ظروف ، کتاب ، مواد خوراکی، خشکبار، پوشاک و البسه و کلیه ی وسایل شخصی . برای اطلاعات بیشتر، کالاهای مجاز در فریت بار مسافری را مشاهده نمایید.

برای فریت بار مسافری محدودیتی وجود ندارد. شما میتوانید کلیه ی لوازم منزل تان را بصورت فریت بار هوایی ارسال نمایید. البته باید ظرفیت هواپیما را نیز در نظر گرفت.

وزن بار هوایی شما در پروسه فریت بار مسافری، به نوع کالایی که قصد ارسال آن را دارید و نحوه بسته‌بندی بار شما بستگی دارد. وزن بار شما در فرودگاه و بر روی باسکول گمرک فرودگاه امام خمینی، مشخص خواهد شد. و برای محاسبه وزن حجمی بار شما، ابعاد بار برحسب سانتی متر جهت محاسبه، اندازه گیری خواهد شد.
برای آگاهی بیشتر در مورد بار حجمی و تاثیر بسته‌بندی در هزینه‌ها، صفحه‌ی بسته‌بندی بار فریت را مشاهده نمایید.

امروزه با فراهم شدن خدمات الکترونیکی و ثبت کلیه مراحل ارسال بار تا تحویل شرکت های حمل هوایی امکان پیگیری موقعیت بار برای کلیه مشتریان فراهم گردیده است.
شما همواره می توانید با مراجعه به قسمت پیگیری بارنامه فریت از موقعیت دقیق بار خود مطلع شوید.

جابجایی و حمل و یا حتی به همراه داشتن لوازم الکتریکی دارای باتری و یا انواع باتری یدکی و پاور بانک ها، در حمل و نقل هوایی، دارای محدودیت‌ها ممنوعیت‌ها و شرایط ویژه حمل می باشند. مثلا باتری لیتیوم یونی که بیش از حد گرم می شود، می تواند باعث انفجار یا آتش سوزی شود. دمای سوختن چنین باتری‌هایی بیش از 600 درجه سانتیگراد است.
از اینرو حمل لوازم باتری دار در فریت بار مسافری امری حایز اهمیت میباشد که در بحث کالاهای خطرناک بدان پرداخته شده. برای اطلاعات بیشتر مقاله ی حمل باتری‌های لیتیومی در هواپیما را مشاهده کنید.